Det er et super flot hotel, skรธnne omgivelser og vi havde et kรฆmpe stort og flot vรฆrelse. Alt dette ender dog bare med at fรธles lidt ligegyldigt, nรฅr man ikke fรฅr en service der efter. Vi synes at nรฅr man betaler over 5000 kr for to nรฆtter, at der burde gรธres mere ud af ens ophold. Der manglede information da vi tjekkede ind, der manglede mere service og smil.
Vรฆrelset havde chips pรฅ gulvet, der var dรธde insekter rundt omkring, der lรฅ et gammelt brรธd i et af skabene, ting fra tidligere gรฆster osv.
Vi blev ikke tilbudt at der blev gjort rent, kun at tingene blev fjernet. Sรฅ fik vi den almindelige rengรธring dagen efter. Der havde vi en klar anden forventning nรฅr vi er oppe og betale sรฅ mange penge for et ophold. Vi fik bare et undskyld, og sรฅ var det det.
Morgenmaden var ikke sรฅ inspirerende.
Jeg tror vi havde kunne acceptere de her ting, hvis det ikke kostede mere end 3000 kr, men for de penge vi har betalt, for at fรฅ en opgradering til en suite, sรฅ synes vi det har vรฆret ret skuffende. Desvรฆrre..
Der mangler ogsรฅ et kรธleskab/minibar.
Der var den typiske kaffe maskine, the osv, men ikke engang kakao fik man to poser af, sรฅ hvis vi begge ville drikke kakao, sรฅ var der ikke til det, hvilket virker som et underligt sted at spare.