Jeg var glad for at få en rigtig dobbeltseng, selvom jeg rejste solo. Jeg havde ønsket karbad, og det fik jeg. Det var jeg meget glad for.
Hotellet er ældre og noget slidt, men meget rent.
Min bruser havde et meget lavt tryk, og det sammenholdt med, at den var placeret i en dårlig vinkel fra væggen til karbadet, gjorde det svært at tage et ordentlig brusebad. Hvis mit ophold havde varet længere, havde jeg påtalt dette.
Personalet var enormt søde, og gav mig en vand, da jeg manglede, lod mig oplade min mobil efter check ud samt opbevarede min kuffert det meste af dagen.
Hotellet er centralt i forhold til RER og metro, men alligevel er stykke fra centrum. Jeg gik hjem en aften fra Avenue Denfert-Rochereau (mener jeg), som næsten var mørkelagt. Det var uhyggeligt og kan ikke anbefales som enlig kvinde.